Разширените заглавия на реклами се превръщат в норма След премахването на рекламите в дясно от…

Достъпът до информация може да промени живота на човек изцяло и да открие големи възможности.
Преди 20 години, когато Google стартира, тяхната мисия е била да организират информацията от света и да я направят лесно достъпна. По онова време, това е изглеждало като доста амбициозен проект, имайки предвид, че през 1998 г. уеб-ът се е състоял само от около 25 милиона страници (грубо казано – еквивалентът на книгите в една малка библиотека).
Но нека преминем към днешна дата. Сега търсачката индексира милиарди страници в индекса си (базата данни). Това е повече информация от тази, която могат да съберат всички библиотеки в света. Google израства дотам, че може да обслужва потребители от целия свят, предлагайки търсене в над 150 езика и в над 190 държави.
Въпреки това, те остават отдадени на тяхната мисия. В момента за тях е по-важно от всякога да доставят по-голяма достъпност до информацията. Въпреки че всичко около технологиите и достъпността до информацията се промени, техните основни цели са същите.
Тъй като Google обяви двадесетата си годишнина, Бен Гомес, един от висшестоящите мениджъри на компанията, споделя мнението си за развитието на следващия етап на Search-a и за това как работят върху достъпността на информацията, независимо къде се намира потребителят. В следващите редове се говори за трите фундаментални промени, върху които работи търсачката.
Уповавайки се на тези методи, подобренията в изкуствения интелект, спомагат за това, Google да разбере търсения, които търсачката не разбираше преди време. Това е изключително вълнуващо, защото когато преди 20 години изучавах невронните мрежи в училище – не работеха съвсем добре.
Но – достигнахме до момента, в който невронните мрежи могат да ни помогнат в прехода от това да разбираме думи, към това да разбираме концепции. Невронните вграждания, подход, разработен посредством невронните мрежи, ни позволява да съгласуваме думи от по-общите им понятия към концепцията на търсенето. Наричаме тази техника “невронно съвпадение”. Това ни дава възможност да сравним и разпознаем търсения като “защо телевизорът ми изглежда странно” с търсения, при които дори не са включени тези ключови думи, сподели още господин Гомес.